PravdaUA


Четвер, 02 Тра 2024, 16.57.07
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід


Меню сайту

Категорії розділу
Обережно християнство [26]
Відичні знання [10]
Язичництво [34]
Іслам [0]
Юдаїзм [4]

Наше опитування
Оцените мой сайт
Всего ответов: 283

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Логін:
Пароль:

Головна » Статті » Богознавство » Язичництво

Кромлехи - Сила Сонця на Землі

Кромлехи Сила Солнца на Земле

У російськомовній літературі «кромлехами» зазвичай називають мегалітичні кам'яні кола. У той же час, саме слово «кромлех» походить від кельтського "crwm" (склепистий) і "llech" (кам'яне перекриття). Це відповідало дольменоподобним спорудам. Тому в Уельсі, а також частково по всій Британії, кромлехами називали те, що в російській літературі називають дольменами. А закільцьованих кам'яні структури в англомовній традиції називають "stone circles". Те ж значення має термін «хендж». Однак якщо вже прийнято називати кам'яні кола по-русски «кромлехами», і ми будемо дотримуватися цієї традиції.

Кромлехи Сила Солнца на Земле

Камені, що становлять кромлех, можуть бути як довгастими в стилі Менгір, або зовсім безформними валунами. Іноді кромлехи мають більш складну будову - складові їх камені можуть бути попарно чи по три разом перекриті зверху горизонтальними плитами, як дахом. Камінь - не єдиний будівельний матеріал для кромлех. Так, в графстві Норфолк (Англія) в сипучих пісках був виявлений дерев'яний кромлех.

ring Kavkaz

Усі дослідники згодні з тим, що кромлехи связвани із Сонцем. Одні вважають їх святилищами, інші - астрономічними обсерваторіями.
Однак багато кромлехи раположени на далеко не «сонячних» місцях, у лісових хащах і низинах. Це повністю виключає «Обсерваторній» тлумачення і ставить під сумнів тільки солярні значення кромлех. У центрі кромлех зазвичай встановлювали менгір (вертикальний камінь) або вогнище. Таким чином, виходив йонілінгамний символ, символ з'єднання чоловічого і жіночого начал (коло + Менгір).
Все це свідчить про те, що кромлехи відповідали швидше Матері, ніж Отця, причому в її запліднення аспекті. Тобто кромлех позначав Лик Матері, повернений до Отця, який приймає Його силу. Ще одним підтвердженням «материнського» сенсу кромлех є те, що в них нерідко знаходили поховання, або кромлехи навіть спеціально будували навколо курганів. Ми вже говорили, що як народження, так і смерть є «прерогативами» саме Великої Матері.

Кромлехи Сила Солнца на Земле

Однак Сонячний, Батьківський аспект, звичайно, теж присутністю в явному вигляді. Не тільки циклічність будови, очевидні астрономічні числові відповідності (наприклад, нерідко 12 каменів), а й сама сила кромлех свідчить про це. Наприклад, у Криму серед Менгір знаходять отпіленние роги або цілі скелети оленів - тварини, пов'язаного із Сонцем у всіх народів.

Таким чином, кромлех будувався на місці (або створював таке місце), де сили Землі і Сонця, Матері та Отця з'єднуються, взаємопроникають і взаємодоповнюють один одного. Це вазімопронікновеніе, яке і розглядалося як джерело життя, робило кромлехи центрами родового культу. Центральний менгір, «Родовий камінь», власне, і символізував даний рід, плем'я як окрему одиницю життя. Відповідно, в ньому втілювалося все минуле і майбутнє племені, він був як оселею духів предків, так і джерелом сили для нових народжень. Жертви, принесені в кромлех, також були спрямовані, перш за все, на підтримку життя роду.

Кромлехи Сила Солнца на Земле

    Необхідно тому відзначити, що сила кромлех завжди спрямована на забезпечення безперервності потоку життя, вона носить більш груповий, ніж індивідуальний характер. Людина, що вперше потрапляє у спорудження типу хенджа, переживає дуже дивні відчуття. Всі стверджують, що в них змінюється частота пульсу, посилюється гострота почуттів: вони починають бачити більш яскраво і більш об'ємно, стабілізується емоційний стан: всі турботи про поточний дні відступають, відкриваються горизонти для узагальнення, наче хтось керує свідомістю людини. Все це також пояснюється «родової» силою кромлех.

Кромлехи Сила Солнца на Земле

       Кромлехи зустрічаються практично скрізь і в Європі, і в Азії, і навіть в Австралії. Особливо багато їх на Кавказі, Британських островах і у Франції, на півострові Бретань. Найвідоміший кромлех - Стоунхендж (Стоунхенж). Ейвбері-хендж менш відомий, ніж Стоунхендж, хоча і перевершує його за розміром та структурою. Його діаметр понад чверть милі, складний валунами вагою до 90 тонн. Камені Ейвбері фігурують серед найбільших з будь-коли споруджених мегалітів - від 60 до 90 тонн, майже вдвічі важче найбільших дольменів в Стоунхенджі.

Численні кромлехи і в Криму.
У Криму найбільший кромлех знаходиться під водою Сімферопольського водосховища в районі колишньої Воронцовський гаї, у Сімферополя. Як описували його, «по колу діаметром 12 м урочисто височіють тут вертикальні стовпи - Менгір».

kromleh_Алушта

Не менш відомий кромлех в Алушті. Цей кромлех, імовірно, був зведений в 3-му тис. до н. е.., і є ровесником англійської Стоунхенджа. Вперше він був описаний в 1886 р. російським археологом і етнографом В. Ф. Міллером. У 1886 р. В. Ф. Міллер провів розкопки невеликого кургану. Під час розкопок було виявлено кам'яне коло з кам'яним могильним скринькою в центрі. Імовірно - поховання вождя, V - VI ст. до н. е.. Були виявлені залишки кісток, кераміки, поминальної трапези. «Воно представляє вигляд невисокого кургану, близько дев'ятої аршин у діаметрі, укріпленого в підставі абсолютно правильним кільцем з величезних, поставлених на ребро 29 каменів висотою від 1,5 до 2 аршин. Всередині кільця усіяна невеликими каменями, так що видається майже вимощеній. У середині кола навалено купа великих каменів, один з яких у вигляді стовпа висотою в два аршини, поставлений на східній стороні на відстані сажня від краю. Простір навколо пам'ятника всіяно камінням, з яких дві великі утворюють вхід з західної сторони ». На сьогоднішній день найкраще зберігся «середній» коло з 24-х каменів, а також «внутрішній квадрат» з 12-ти каменів - по три з кожного боку. Від «зовнішнього» кола збереглося всього два камені (їх могло бути 48).
Подібних кромлех в Криму чимало, відомі, наприклад кромлех в декількох кілометрах на захід від Алушти, безпосередньо в горах, ще один - у селища Барабановка Сімферопольського району і чимало інших.

кромлех

Джерело: http://www.enmerkar.com/
Категорія: Язичництво | Додав: PravdaUA (17 Бер 2010) | Автор: PravdaUA
Переглядів: 1579 | Теги: ДОЛЬМЕНИ, місця сил | Рейтинг: 4.3/3 |
Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук

Друзі

Міні-чат
500

Copyright MyCorp © 2024