PravdaUA


Субота, 27 Кві 2024, 11.24.10
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід


Меню сайту

Категорії розділу
Різне [26]
Здоров`я [9]
Богознавство [74]
Минувщина [21]
Батьківщина [14]
Творчість [10]
Виживання [1]
Материнство [1]
Характерники [2]

Наше опитування
Оцените мой сайт
Всего ответов: 283

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Логін:
Пароль:

Головна » Статті » Материнство

Жити без соски
   Велемудр   

    Більшість батьків намагаються дати своїм дітям найкраще. Ще під час вагітності з задоволенням перегортаються книги про догляд за немовлятами, проглядаються каталоги дитячих товарів, уважно вибирається придане для новонародженого. Подумки уявляючи собі своєї дитини, мама крихітки намагається чуйно вловити, яка коляска і якого кольору буде йому подобається, які іграшки будуть його оточувати, які пеленочку і з яким візерунком будуть його укутувати.
Малюк відчуває цю турботу, радіє, що його чекають у цьому світі, все його єство теж повно очікуванням зустрічі, очікуванням нового життя, яка почнеться після пологів.
           Як він до неї готується? Він росте. Він набирається сил. Він тренує м'язи для проходження по родовому каналу. І найголовніше - він вчиться Соса. Так-так, для новонародженого смоктальний рефлекс є провідним, найважливішим, що гарантує благополучне виживання і розвиток в нових умовах існування.
Малюк знає, що йому потрібно буде добувати мамине молоко. Багато молока. Він готується до частого і тривалого смоктання маминих грудей. Бути може навіть, йому сняться міцні материнські обійми і запах молока. Мовою психології все це називається вродженими очікуваннями новонародженого, його генетичної паматью.

    Що він хоче смоктати?
    Але, на жаль, часто у дорослих складається невірне уявлення про смоктальний рефлекс. Він розглядається як щось самостійне, окреме від свого конкретного призначення - добування харчування, що задовольняє всі потреби зростаючого організму. Іноді можна почути такі слова: «Малюк більше не хоче їсти, тепер він хоче просто посмоктати" або "Дітворі, щоб заспокоїтися, треба посмоктати". І в якості предмету для смоктання пропонується не груди, призначена на це природою, а ... пустишка!
З точки зору медицини така підміна є абсурдною. Ну наприклад, нікому ж не спадає на думку розглядати інші вроджені рефлекси окремо від їх функціонального призначення і сказати щось подібне про ковтальної рефлекс, про дихальному рефлекс, про хапальний рефлекс! «Малюк просто хоче поглотать" або "Йому потрібно робити дихальні рухи". Цілком очевидно, що будь-який рефлекс створений для виконання конкретного завдання - наприклад, доставляти харчування в шлунок, постачати легені киснем, утримувати предмети в руці. І смоктальний рефлекс - не виняток. Його єдине призначення - добування молока.
Сьогодні доведено, що будь-яка потреба в ссанні зумовлена необхідністю отримати ті або інші речовини з жіночого молока. Малюк хоче заснути і просить груди? Молоко містить елементи, що мають морфіну-подібну структуру і допомагають малюку заснути. Малюк переляканий, засмучений? У молоці є заспокійливі речовини. Малюкові нездужає, у нього лізуть зуби, йому боляче? Материнське молоко нараховує велику кількість антитіл і захисних чинників проти різних захворювань, а також болезаспокійливі гормони.
До його складу, крім білків, жирів, вуглеводів і води, входять вітаміни, фактори росту, живі клітини, ферменти, що відповідають за благополучне засвоєння будь порції жіночого молока, біфідус-фактор, який відповідає за здоров'я шлунково-кишкового тракту, речовини для дозрівання головного мозку і нервової системи немовляти і багато інших компонентів, необхідних для своєчасної відповіді на будь-які потреби дитини. Воістину, жіноче молоко - це диво природи. Диво, яким ми часто нехтуємо, обманом пропонуючи крихті замість нього - гумову соску ...
Обережно, пустишка!
Багатьом батькам здається, що використання пустушки істотно полегшує їм життя. Немає необхідності діставати зайвий раз груди, налагоджувати повноцінне грудне вигодовування при різних проблемах, бути поряд з малюком невідлучно перші тижні після пологів. Однак, полегшення це тимчасове, а наслідки, іноді навіть сильно відстрочені, від використання замінників грудей можуть бути не завжди приємними.
По-перше, пустушка може нашкодити здоров'ю дитини.
* У натуральному латексі, з якого виготовляються більшість імітаторів маминого соска, міститься більше 200 різних фракцій білків, частина з яких має алергічної активністю. Від 40 до 60% дітей сприйнятливі до латексу. Для алергії на нього характерні різні шкірні симптоми (свербіж, набряк), а також прояви респіраторної алергії (чхання, нежить, сльозотеча).
Висновки вчених про небезпеку латексу змушують сучасні компанії відмовлятися від виробництва сосок і пустушок з цього матеріала.В зокрема, англійська компанія AVENT з січня 2006 року повністю припинила виробництво латексних пустушок, замінивши їх на силіконові. А завтра, можливо, вчені виявлять негативні наслідки від використання силіконових замінників ...
* Розрізняється техніка смоктання материнських грудей і соски-соски: відбуваються інші рухи язичком, щоками, щелепою, по - іншому організується дихання і ковтання. Всі ці відмінності впливають на формування лицьовій-щелепного апарату дитини, на розвиток прикусу неправильного. До чого це може привести?
1. Логопедичні проблеми. Невиговаріваніе деяких звуків, кашоподібна мова можуть істотно ускладнити соціальну і шкільну адаптацію дитини.
2. Захворювання шлунково-кишкового тракту через неправильне та неефективного пережовування їжі в роті, а отже, неякісної первинної ферментативної обробки продуктів харчування.
3. Естетичні проблеми (недорозвинення нижньої або верхньої щелепи). Для вас цей аргумент проти пустушки може здатися не дуже важливим - ви любите дитину такою, якою вона є, у ваших очах - він наймиліший і привабливий. А от коли ваш малюк перетвориться на підлітка і буде комплексувати з приводу своєї зовнішності (через криво виросли зубів, наприклад) - чим ви його втішити?
4. Деформація чи недорозвинення носових каналів. Кому з подружжя сподобається нічне хропіння другої половинки? А хронічний нежить у молодої дівчини?
* Пустушка - постійне джерело інфекції для малюка. На відміну від материнського соска, який покритий протиінфекційного і пом'якшувальною мастилом, що виробляється залозками на шкірі ареоли, пустушку потрібно регулярно стерилізувати. Всі про це знають. Однак на практиці що ми бачимо? Соска бовтається на шнурочку, прикріпленому до верхнього одягу. У процесі прогулянки про неї не раз витираються предмети, що опинилися поряд (ковдрочки, мамині рукавички, верхній одяг людей, що взяли малюка на руки і т.п.).
Всі мікроби, що осіли на гумі, потім потрапляють в рот до малюка. Або інший варіант: малюк впустив соску. Добре, якщо поруч опинилася інша - стерильно чиста. Частіше ж мама просто облизує соску сама і потім пропонує її дитині. Всі мікроби з маминого рота, включаючи ті, що руйнують зуби, а також залишки їжі, сигаретного диму, помади - теж залишають свій «слід" на пустушки і потрапляють малюкові в шлунково-кишковий тракт. Подумайте, чи варто так ризикувати здоров'ям дитини? Чи не безпечніше дати попити вашого молочка?
По-друге, при використанні пустушки і соски є ризик виникнення проблем з грудним вигодовуванням. Яких саме?
* Недолік молока. Для вироблення достатньої кількості молока необхідно прикладати малюка до грудей так часто, як він просить. Якщо ж у відповідь на прохання про молоко пропонувати пустушку - груди "робить висновок" про низькі харчових потребах крихти і скорочує обсяг виробленого харчування.
* Відмова від грудей. Як він виглядає? Кроха смокче неспокійно, відривається від грудей з плачем, починає вигинатися і кричати при спробах мами погодувати його, плаче через деякий час після початку годування, стукає ніжками, намагаючись відштовхнутися від мами. За даними досліджень, проведених у Швеції, через використання пустушки 65% немовлят відмовлялися від грудей до 3 місяців (за наявності молока у матері).
* Неправильне прикладання до грудей: недостатньо глибокий і ефективний захоплення соска і навколососкового коричневого гуртка - ареоли. Невірний захоплення грудей провокує труднощі у малюка:
1. Занепокоєння і плач при невдалих спробах «присмоктатися" до грудей.
2. Язичок малюка, здійснюючи неправильні рухи, виштовхує груди з рота, роблячи процес годування нездійсненним.
3. Недоїдання, погане збільшення у вазі. Коли смокче тільки сосок, а не всю ареолу, він за час годування отримує набагато менше молока ніж повинен.
4. Заковтування повітря. Зайве повітря в животику заподіює істотну дискомфорт немовляті, провокує підвищений газоутворення і рясні відрижки.
* Неправильне прікладиваеніе до грудей може сприяти також виникнення проблем у мами:
1. Застої молока в молочній залозі. При неефективному ссанні груди, як правило, спорожняється неефективно, в протоках і часточках застоюється молоко. Підвищується температура тіла, у грудях виникають біль і ущільнення. Якщо не вжити термінових заходів щодо виправлення прикладання і ліквідації застою, може початися запальний процес, що призводить до маститу.
2. Травми сосків. Незважаючи на те, що у крихти ще немає зубів, при ссанні в неправильному положенні він цілком здатний яснами і шорстким язичком травмувати мамі шкіру грудей.
3. Недолік молока. При невірному захопленні не забезпечується достатньої стимуляції грудей на виробництво молока.
4. Розтяжки на шкірі грудей, деформація ареоли і соска. При правильному прикладанні крихітка притиснутий до тіла мами і безпосередньо до самих грудей досить щільно: його підборіддя, щічки і носик стосуються шкіри молочної залози. Якщо малюк «висить" на соску, то він витягує шкіру грудей вперед, забезпечуючи виникнення перерахованих вище «прикрас".
По-третє, використання пустушки часто призводить до виникнення психологічних проблем:
* Вона може перешкодити встановленню глибокої емоційної зв'язку між немовлям і його мамою. Про тонкощі в побудові відносин між матір'ю і дитиною докладно писав класик психоаналізу Дональд Вудз Віннікот. Частина любові, прихильності і вдячності, призначених мамі, автоматично переносяться на предмет, що її замінює груди - на пляшку або пустушку. Якщо вони забезпечують відчуття безпеки при засипанні, втішають у важку хвилину, допомагають пережити страх і дискомфорт, то мама може сприйматися дуже споживацькому - виключно як постачальник харчування, а не об'єкт глибоких і довірчих взаємин.
* Пристрасть немовляти до пустушки або пляшці знижує здатність виникнення в майбутньому глибоких міжособистісних відносин. Психологи виділяють цей недолік використання замінників материнських грудей як найбільш значимий. Досвід повноцінних відносин з матір'ю стає основою для побудови нормальних відносин з оточуючими людьми, з дружиною / чоловіком, із власними дітьми. Якщо ж замість матері немовля регулярно «спілкується" з предметами, її заміняють - виникає ризик того, що і в дорослому віці його прихильністю будуть нагороджені в основному неживі предмети (телевізор чи комп'ютер, наприклад).
* Пропонуючи соску у відповідь на прохання прикластися до грудей, мама закладає певний стереотип у поведінці маленької людинки: неправильний спосіб задоволення правильної потреби. У результаті може статися, що дитина - а потім і доросла людина - буде погано контролювати і усвідомлювати свої реальні потреби, а також знаходити невірні способи їх задоволення. На рівні вчинків це може виявлятися, наприклад, в переїданні, в гризеніе нігтів, в пристрасті до пляшки (неважливо, що там - Кока-Кола чи спиртне), а також у сексуальних порушеннях.
* Пустушка сприяє виникненню фрустрацій - тяжких переживань потреби через блокаду. Потреба в молоці - одна з найважливіших для немовляти. Не задовольняючи її повністю, ми ризикуємо поранити дитину і спровокувати його неадекватну поведінку в майбутньому. Фрустрації є сильним підсвідомим імпульсом до здійснення неправильних дій. Наприклад, за даними відомого психолога Володимира Леві, 45% курців - це люди, недососавшіе груди. Дорослий, не доотримав в дитинстві грудного молока, на рівні підсвідомості продовжує шукати предмети для смоктання, чекаючи, що через це він знайде психо-емоційну рівновагу і фізичний комфорт. У яких ситуаціях люди тягнуться до сигарети? Та в тих же самих, коли грудничок просить груди!
Коли є потреба зняти стресовий напруга, заспокоїтися, розслабитися, при пробудженні від сну (або перед сном), коли хочеться відчути себе більш впевнено в незвичній ситуації (нова компанія, несподівана звістка) і т.п. Біда тільки в тому, що дія нікотину - на відміну від жіночого молока - руйнівно для організму людини. І багато курців, які намагалися кинути цю звичку, з подивом констатували більшою мірою психологічну, ніж фізичну залежність від сигарети.
Що ж запропонувати замість пустушки?
Було б чудово, якби кожна прохання з боку малюка про ссанні знаходила адекватну відповідь у мами: як можна швидше дати малюку груди; не забирати її раніше, ніж малюк вгамує свою потребу, самостійно відпустивши сосок. Пропонувати груди слід при першій ознаці занепокоєння у дитини, не чекаючи, заплаче поки він. Саме така взаємодія немовляти і його матері називається в медичній літературі годуванням на вимогу або годуванням, орієнтованим на потреби дитини.
Як новонароджений проявляє своє бажання отримати мамине молочко? Широко відкриває ротик, крутить головою в пошуках соска, покректує, похниківает, намагається присмоктатися до кулачка, пелюшці, шматочку одягу. Важливо навчиться розпізнавати ці сигнали і вчасно запропонувати груди. Немовля постарше вже може висловити своє прохання погодувати більш конкретним способом: жести, вигуки, слова.
Увага! Саме поняття годування на вимогу виключає можливість заміни грудей на пустушку або пляшку. Якщо мама використовує ці предмети, то термінологічно вірно було б говорити, що мама годує по режиму, вносячи обмеження в доступ малюка до грудей.
Приблизна кількість прикладань до грудей, необхідне для забезпечення нормального фізичного і психічного розвитку крихти: в середньому від 12 до 20 разів на добу на першому році життя. Це можуть бути і нетривалі смоктання від кількох секунд до кількох хвилин, і повноцінні годування, що тривають 40 - 60 хвилин, включаючи як мінімум три нічних смоктання.
Режим прикладань постійно змінюється в залежності від віку дитини, від стану його здоров'я, від наявності стресових факторів у його житті. Тому не турбуйтеся, якщо ваш новонароджений постійно просить груди! Він тільки що пережив серйозне випробування - поява на світ, і йому життєво важливо отримувати якомога більше маминого молока.
Не поспішайте давати пустушку - до 2 - 4 місяців малюк буде прикладатися набагато рідше, і у вас з'явиться більше часу для інших справ крім годування. Дітки старшого віку смокчуть груди в основному при засипанні-пробудженні вдень і вночі, тому їх режим харчування молоком залежить від режиму снів. Під час неспання у малюка теж можуть бути вагомі причини для отримання дорогоцінного складу молока вашого. Більш докладно про норми поведінки дитини під грудьми ви можете дізнатися у консультантів по грудному вигодовуванню.
«Я використовую пустушку на вулиці під час прогулянок з коляскою, щоб у відкритий рот сплячої немовляти не потрапляв холодне повітря".
1. Чим молодша дитина, тим більше для нього потенційну шкоду коляски. Найкраще носити дитину на прогулянку на руках або в слінгу.
2. Найчастіше причиною відкривання рота в цій ситуації є дитини закидання голови.
* Влаштуйте його спальне місце зручніше,
* Підкладіть під голову подушечку - або замініть на більш високу, якщо у вас в колясці вже є одна.
* Прослідкуйте під час укладання, щоб голівка малюка лежала рівно, не закидаючи тому. І проблема зникне!
3. закладеного Якщо рот відкритий через носа - подумайте, чи варто гуляти з застудженим дитиною?
4. Якщо під час прогулянки малюк прокинувся, почав плакати - це теж не привід для використання пустушки на вулиці. Це привід для того, щоб намагатися по-іншому організовувати прогулянки, підлаштовуючись під потреби немовляти (а не навпаки - «ламаючи" дитини під рішення "піти, погуляти"). Все-таки плач - це дискомфорту ознака, і небезпечно його ігнорувати, не намагаючись встановити причину. Багатьом новонародженим, наприклад, не підходять тривалі прогулянки - фази сну дитини в цьому віці дуже коротенькі, мамине молочко потрібно часто.
А деяким діткам взагалі протипоказаний сон на вулиці - вони хочуть спати в теплому безпечному тихому місці, не відчуваючи під собою рухалася поверхню (цікаво, сподобалося б вам щоночі проводити в їдучому автобусі?). Прогулянки з малюками в таких випадках можна організовувати, наприклад, під час неспання, на руках у мами - саме в цей час організм найкраще засвоює необхідний йому кисень, а крихітка отримує багато цікавих вражень.
«Бабуся наполягає на привчанні малятка до самостійності під час засинання. Ми даємо моїй дівчинці пустушку, кладемо її в ліжечко і вона засинає самостійно ".
Наївно вважати, що немовля може заснути самостійно. Культура проводів в країну снів налічує багато тисячоліть (смоктання грудей, пісні, заколисування, казки ...). Допомога дитині в процесі засинання обгрунтована як з точки зору фізіології немовляти (речовини, що входять до складу молока, допомагають малюку заснути), так і з точки зору його психології. Все питання полягає в тому, хто забезпечує дитині цю допомогу - жива людина або гумовий предмет?
Материнське молоко або безособовий продукт масового виробництва?
«Моя дитина не заспокоюється з грудьми: неспокійно смокче, випльовує сосок, стукає ніжками. Плач припиняється тільки тоді, коли я дам йому пустушку ".
Подібна поведінка дитини при ссанні дуже схоже на що починається відмова від грудей. Важливо якомога швидше усунути маминих конкурентів - перестати соска користуватися замінниками. Потім потрібно терпляче, грамотно і з любов'ю долати негативне ставлення дитини до грудей - організувати цю роботу вам допоможуть консультанти з грудного вигодовування.
«Я повинна скоро вийти на роботу. Щоб наш малюк міг витримати час без смоктання грудей, ми привчили його до пляшки й дурачка ".
Щоб малюк міг витримати час маминого відсутності, не обов'язково користуватися замінниками грудей. Вам може допомогти просте знання потреб у ссанні грудей у дітей різних вікових категорій. Чим старше маля - тим більше тривалий час він може залишатися без мами.
0-2 місяці: у період відновлення після пологів крихті потрібна мама практично цілодобово. Проте, вже і в цьому віці припустимі короткочасні відлучки по 20-40 хвилин, а також розлука протягом 1-3 годин не частіше, ніж раз на 2 тижні.
2-6 місяців: припустимо щоденне мамине відсутність строком до 3 годин. Мама може піти, наприклад, після того, як поклала малюка спати. Або навпаки - гарненько погодувавши його при пробудженні, відлучитися з будинку в той час, поки малюк веселий, бадьорий і не потребує в грудях.
6-9 місяців: у цьому віці багато дітки вже можуть засинати з іншою людиною. Відповідно, період маминого відсутності може подовжитися до 6 годин кожен день або до 12 годин 1-3 рази на тиждень.
Після 9 місяців: Мама може виходити на роботу на повний робочий день. І все це - без використання пустушок і пляшок. Годування малюка в мамине відсутність організується часто, невеликими порціями, за допомогою ложечки або чашки (новонародженим материнське молоко можна також пропонувати з піпетки або шприца).
«Мій малюк багато відригує. Педіатр сказав, що це від переїдання, і порадив груди давати рідше, а замість неї пропонувати пустишку ".
Як правило, причина рясних сригіваній криється в іншому:
* Загальна незрілість нервової системи дитини;
* Проблеми зі здоров'ям;
* Все те ж неправильне прикладання до грудей, при якому захоплення ареоли втрачає герметичність, і при спробі випустити з себе заглоченних повітря маля втрачає молоко.
Коли пустушка - друг
Тим не менше, бувають ситуації, коли користь від використання пустушки перевищує її потенційний вред.Остановімся на деяких з них.
1. Дитина перебуває на штучному вигодовуванні. Пустушка використовується як засіб заспокоїти малюка в проміжках між годуваннями з пляшки. Але і в цьому випадку дитині краще смоктати груди для заспокоєння.
2. Мама потрапила до лікарні. Або будь-які інші обставини (наприклад, сам малюк лежить в лікарні без мами), при яких у дитини у віці до 6-9 місяців досить довгий час немає можливості смоктати груди. Майте на увазі, що за чинним російським законодавством мамі не мають права відмовити в спільне проживання з дитиною у лікарні.
3. Годування за режимом.
Якщо ви не хочете, щоб малюк смоктав свої пальці, руки, пелюшки, м'які іграшки - і при цьому не готові годувати його на вимогу - то можна скористатися пустушкою. При цьому треба розуміти, що втрачає дитина, не одержуючи груди на вимогу, і знати всі ризики використання пустушки.
Марія Гуданова, консультант з грудного вигодовування, член Міжнародної Асоціації Консультантів по природному вигодовуванню.


Джерело: http://welemudr.ru/?p=883
Категорія: Материнство | Додав: PravdaUA (21 Лют 2011) | Автор: PravdaUA
Переглядів: 4873 | Коментарі: 2 | Теги: здоров'я, соска, Діти, материнство | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук

Друзі

Міні-чат
500

Copyright MyCorp © 2024