PravdaUA


П`ятниця, 04 Лип 2025, 22.21.41
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід


Меню сайту

Категорії розділу
Різне [26]
Здоров`я [9]
Богознавство [74]
Минувщина [21]
Батьківщина [14]
Творчість [10]
Виживання [1]
Материнство [1]
Характерники [2]

Наше опитування
Оцените мой сайт
Всего ответов: 283

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Головна » Статті » Різне

Якщо потрібен ствол в кишені...


Міліція не збереже - міркують люди, прицінюючись до зброї. А ствол у кишені сильно додає впевненості. Впевненості - можливо. Але аж ніяк не безпеки. Тому що більшість "стрільців" користуватися зброєю не вміють.

Зате, прикупивши пневматичний пістолет, сунувши за халяву ніж і за пазуху газовий балончик, вигляд мають бравий, зарозумілий і повз бійку – нерідко – пройти не в змозі.

– Від зброї частіше страждають самі ж "зброєносці", – говорить Сергій Львович, віце-президент асоціації практичної стрільби. - Якось до мене приходив тренуватися хлопець. Усвідомив необхідність навчання після того, як у бійці відібрали пістолет, а самому надавали по шиї, щоб "пушкою" не махав.

- Так, може, "пушки" для мирних жителів заборонити зовсім?

- Навпаки, необхідно спростити й відрегулювати схему придбання зброї. У нас дуже дивні "збройові" закони - кожен в Україні може озброїтись радянським автоматом Калашникова (5 тис. грн.) або американським М-16(15 тис.), єдина відмінність яких від бойового - блокування стрільби чергами. Але пістолет - причому, не бойовий, з гумовими кулями - дозволений тільки окремим категоріям громадян. Людина "не категорійна" може одержати дозвіл на газовий пістолет, або на... штурмову гвинтівку або тактичний дробовик, які дозволені до продажу в категорії "мисливська зброя". При цьому пістолета (з бойовими патронами) для мирного жителя не існує в принципі. Чому? Чим він небезпечніше автомата?

- З автоматом по вулиці ходити не станеш. А пістолет можна носити в кишені - хтось сказав криве слово, і почалася стрілянина по провулках...

- У країнах, що легалізували зброю - наприклад, Молдові, - жодного сплеску злочинності не відбулося. А в Америці поліція (яка в десятки разів могутніша за нашу міліцію) офіційно визнала, що не в змозі захистити всіх своїх громадян. Але вони мають можливість справжнього самозахисту, а не ілюзії у вигляді пневматичного пугача. Потрібно розуміти відмінність контролю від вільного продажу. Злочинцям законно озброюватись нема рації, а незаконно вони й так озброєні. На відміну від законослухняних громадян.

– Ви ж самі говорили, що пістолет найчастіше обертається проти свого власника.

- Вірно. Так само як наявність автомобіля ще не вирішує транспортних проблем власника: потрібно навчитися водити, так і пістолет скоріше небезпечний у невмілих руках. Цьому потрібно вчитися, тренуватися.

- Яка зброя з малогабаритної (щоб можна було носити із собою, а не тільки зберігати вдома у сейфі) доступна нині українцям?

- Травматичний пістолет з гумовими кулями можуть придбати силовики, журналісти, дружинники й особи, які в якості жертв або свідків злочину проходять судовий розгляд. Але тільки на час суду. Доступний для всіх варіант - газовий пістолет. На нього потрібен дозвіл. Але його отримують в загальному порядку. Медична довідка, довідка про відсутність судимості та номінальні курси - можна здати екстерном. Все це оформлюється протягом місяця і, при наявності 100-300 доларів, можна йти у магазин. Але простіше купити газовий балончик за 24 гривні і без усяких дозволів. Дія та сама, щоправда, понтів і гуркоту при стрілянині менше. В Україні їх три основних види - "Терен", "Шанс" і "Кобра". Всі трохи різної дії. "Кобра" - струменевої дії, тобто, нема хмари, в яку ризикує потрапити той, хто стріляв. Діапазон ураження з балончиків приблизно 1,5-2 метри.

- А пневматичний пістолет?

- Це зовсім не зброя. На нього дозвіл не потрібний, і захиститися з його допомогою неможливо. У найкращому разі ви поставите злочинцеві синець, чим викличете його лють, і буде ще гірше. Пістолет має надто малу енергію, максимум вдасться подряпати шкіру. Якщо говорити серйозно, то й від пістолета з гумовими кулями користі небагато - хіба якщо тільки стріляти з дуже близької відстані...

- Чи можливо, купивши, скажімо, газовий або травматичний пістолет, переробити його на вогнепальний?

- Переробка пістолета – карна справа, тому ніхто так ризикувати не стане. А от підсилити патрон - реально. Таких умільців багато. Це незаконно, але вони вважають, що у випадку, якщо доведеться захищати своє життя, краще потім розбиратися з судом, аніж спілкуватися з патологоанатомом.

- А ніж? Це ж також зброя?

- Звичайно, і ним теж потрібно володіти, якщо береш із собою. Є кілька технічних характеристик, завдяки яким ніж відносять або до холодної зброї, або до предметів господарсько-побутового користування. На вигляд величезний тесак - не обов'язково зброя. Довжина клинка, твердість сталі та наявність упорів, що дозволяють ножем битися, перетворюють його на зброю.

- Будь-яку людину можна навчити поводитися зі зброєю, або для цього потрібні певні здатності?

- Кожного. Все залежить від готовності тренуватися. Якщо учень дуже старанний - за місяць-два. Якщо ні - можна безсенсово ходити рік.

- Які пістолети зазвичай вибирають, одержавши дозвіл?

- Вибирають по трьох категоріях:

* дешевина - це від 700 грн.;

* зовнішня схожість із радянською бойовою зброєю - як правило, пістолет Макарова;

* сучасний варіант – він зручний в обігу і більш технологічний і ергономічний – "Форт".
Будь-яким із цих пістолетів можна зробити боляче, але вбити або серйозно покалічити супротивника - навряд чи.

Як озброїтися:

Якщо ви служите в силових структурах, є держслужбовцем певного рангу або працюєте в редакції (модний журнал теж підійде) - потрібно взяти довідку з місця роботи і клопотання начальника про те, що вам потрібний пістолет. Потім - комплексну медичну довідку. Нарколог, психіатр, терапевт - оформлюється за один день і сто гривень. Запит про несудимість обійдеться від 30 до 50 грн. (ціна залежить від терміновості). Ще сотня і кілька днів - курси поводження зі зброєю (можна просто прийти і здати теорію). Всі три довідки плюс податковий збір у розмірі 8 грн. 50 коп. здаються в дозвільний відділ РВВС за місцем проживання. Дозвільна процедура може тривати від 2 тижнів до декількох місяців. Після чого, одержавши на руки дозвіл, відправляєтесь в магазин за моделлю, яка сподобалася.

За матеріалами Інтернету


Джерело: http://Якщо потрібен ствол в кишені...
Категорія: Різне | Додав: PravdaUA (07 Гру 2009)
Переглядів: 2090 | Теги: зброя, Дозвіл | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук

Друзі

Міні-чат
500

Copyright MyCorp © 2025