PravdaUA


Четвер, 25 Кві 2024, 15.45.42
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | | Реєстрація | Вхід


Меню сайту

Категорії розділу
Обережно християнство [51]
Богознавство [41]
Минувщина [17]
Різне [30]
Політика [17]
Відео [2450]
Глобалізація, сіонізм та жидівство [13]
Важливо [92]
Патріотизм [56]

Наше опитування
Оцените мой сайт
Всего ответов: 283

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Логін:
Пароль:

Головна » 2009 » Грудень » 23 » Сучасне масонство на Україні
Сучасне масонство на Україні
23.57.55
Віталій Кустов Сучасне масонство на Україні


Після проголошення незалежності України в 1991 році масонство поступово стало проникати на Україну.

Разом з тим, є інформація свідчить про відродження українського масонства ще в 1989 році. Як пише російський історик А. Сєрков: "Перші вільні каменярі на території СРСР, ймовірно, з'явилися на Україні, принаймні на засіданні паризького капітулу Астрея, 20 квітня 1989 р. було оголошено про створення ложі на території цієї республіки. Можна припустити, що все обмежилося прийняттям у масони кількох чоловік, оскільки надалі масонська майстерня на Україні ніяк себе не проявила. Відомо лише, що існує Українська ложа Три підпори (Колони), але про місце її робіт нічого не йдеться ".

А ось, що з цього ж приводу пише, згаданий вище, В. Савченко: "На початку 90-х рр.. в Росії відроджуються регулярні масонські ложі, створюється "Консисторія Росія". Спочатку її створення курирував парижанин - українець Л. Гузар (33 градус). В Україні процес відродження масонства почався в середині 90-х рр.. ХХ ст., І ложа "Голос України" (доктор медицини І. Я. Мусяновіч, композитор М. Кузан, художник Т. Вирста та ін) зіграла в цьому процесі головну роль. До початку 21 століття ложі регулярного шотландського масонства були створені в Києві, Харкові, Львові, Одесі ... ". Ложа для Києва «Три колони» була «будить» (відкрита) в 1993 році, тим самим Велика Національна Ложа Франції декларувала намір поширювати масонство на Україні. Однак, декларації одне, а реалії - інше.

Масонство приживалося на українському грунті досить повільно. Лише в 1998 році ложа «Три колони» остаточно отримала київську прописку, що було пов'язано з тим, що на той момент практично всі брати ложі, в тому числі і її Майстер, були українцями.


Поступово в Україні почали утворюватися й інші ложі, що діють під протекторатом ВНЛФ. У 1998 році в Харкові з'являється ложа «Фенікс України» (в 2003 році відкрито веб-сайт ложі на якому можна більш детально ознайомитися з її діяльністю), в 1999 році відкривається ложа у Львові, в 2000 році - в Одесі. У 2001 році на базі чотирьох лож (київської, харківської, львівської, одеської) та в рамках Великої Національної Ложі Франції, створюється дистрикт (Провінція) України, який очолив Великий Провінційний Майстер. Відомостей про останнього на жаль не багато.

Виникає резонне питання, чому французи обмежилися лише Дистрикт і не створили на його основі ВЛ (як це було зроблено в Росії)? Відповідь, схоже, слід шукати ... в Італії. Саме «завдяки» італійським братам український масонський рух виявився розколотим на дві конкуруючі гілки - регулярне (Дистрикт ВНЛФ) і нерегулярне (не визнана, так звана, Велика Ложа України, створена Регулярної Великої Ложею Італії) - внаслідок чого було, по всій відімоті, вирішено , що українські брати ще не дозріли для повної самостійності.

Однак, про все по порядку. У той час, коли українські масони французького підпорядкування готувалися до створення харківської ложі, на півдні України відбулася подія, яка внесла непевність у подальше майбутнє українських братів. 7 лютого 1998 Регулярна Велика Ложа Італії відкрила в Одесі ложу Хірам 25. Протягом декількох місяців італійцями були створені ще кілька лож: Нова Атлантида 117 в Києві і Космополитан 119 в Одесі. А вже 17 жовтня все того ж 1998 року на базі перелічених вище лож і під протекторатом Регулярної Великої Ложі Італії була сформована Велика Ложа України, яку очолив Великий Майстер, Ректор Одеського Медичного Університету Валерій Запорожан. «Добро» на роботу в Україні італійці одержали від Великого Секретаря англійської «материнської ложі». А оскільки англійці в масонському світі, особливо в плані традиціоналізму - незаперечний авторитет, італійці напевно вирішили, що тепер «справа в капелюсі».

На відміну від французів, італійці виявилися явно спритнішими. Слідом за створенням ВЛУ ложі італійського підпорядкування почали плодитися в Україні як гриби: Світло Правди (в Одесі), Золоті Ворота (у Києві), і Обрій (в Одесі) ...

До речі, італійцями справа не обмежилася. Приблизно в середині 90-х років на заході України почали активізуватися австрійські масони, що створили у Львові дочірню віденській ложу. Щоправда, з австрійцями у ВНЛФ проблем не було ніяких: австрійські та французькі брати визнають один одного. І до того ж, на відміну від італійців, австрійські масони не мали особливих амбіцій щодо України.

Разом з австрійцями деяку активність на території України виявляв і нерегулярний Великий Схід Франції. Він створив кілька лож. Це, зокрема, харківська "Геометрія", багато членів якої в 1994 році регулярізіровалісь під етидій ВНЛФ (є відомості, що деякі брати з нерегулярної "Геометрії" перейшли в регулярний "Фенікс України"). Однак, особливої популярності і впливу ВВФ на Україні (як і в Росії) так і не домігся.

Але повернімося до італійців. Відомо, що у Регулярної Великої Ложі Італії репутація в масонської середовищі, м'яко кажучи, не найкраща. Зайве тому підтвердження те, що власне «добром», яке Ця подія отримала від англійців, справа і закінчилося. Великі Ложі США, Канади, Європи, Латинської Америки, Росії, Туреччини, Франції, Ізраїлю, Німеччини не визнали ВЛ України. Що це означає? Та хоча б те, що брати з ВЛУ не могли працювати ніде, окрім Англії, їм закрито доступ у градуси масонської посвяти вище третього, для них закриті структури Йоркського Статуту, Королівської Арки та ін Разом з тим, слід зазначити, що італійців, схоже , всі ці проблеми особливо не бентежили. Їм було достатньо англійського визнання. Однак, незабаром після створення ВЛУ, в італійців почалися проблеми ... з їх єдиним оплотом і надією - Великою Ложею Англії.

Тут, для початку, варто сказати кілька слів про саму Регулярної Великої Ложе Італії. Це - структура відносно нечисленна, має серйозні проблеми з масонським визнанням. В Італії найбільш впливовою і користується повнотою світового визнання є Великий Схід Італії, до якого традиційно входить половина членів італійського кабінету міністрів. Після скандалу з викриттям італійської П-2, пов'язаної саме з ЗДІ, Велика Об'єднана Ложа Англії відкликала визнання в італійського Великого Сходу й ініціювала створення Регулярної Великої Ложі Італії. Згідно з інформацією офіційного веб-сайту РВЛІ, руку до освіти (у 1993 році) нової ложі також приклав колишній Великий Майстер ЗДІ Джуліано ді Бернардо, який власне і став першим Великим майстром Регулярної Великої Ложі Італії.

Той же ді Бернардо приклав руку і до створення італійської гілки українського масонства. Почав він свою «місіонерську» діяльність на території колишнього Союзу з Молдови, звідки, після створення там масонської ложі, рушив на Україну. До речі, мабуть, саме тому початковим центром італійського масонства на Україні став південний (близький до Молдови) регіон - Одеса.

Проте, новостворена РВЛІ особливого визнання, як в самій Італії так і в решті масонському світі так і не домоглася. Більш того, не так давно самі англійці нарешті «схаменулися» і відновили визнання Великого Сходу Італії. А 15 грудня 2001 позбувся своєї посади і брат Джуліано. Новим Великим Майстром РВЛІ став Фабіо вінця. Цікаво відзначити, що в тому ж 2001 році оголосив про складання з себе повноважень Великого Майстра Великої Ложі України і "ставленик" ді Бернардо - Валерій Запорожан. Новим Великим магістром ВЛУ вибраний київський бізнесмен, доктор економічних наук Ігор Задирака.

Позбавлений «сану» Запорожан повідомив про початок роботи над новим проектом - створення в Одесі міжнародної академії освічених «Гармонія життя», при якій буде видаватися журнал «Інтерактивна антропологія». Ця подія (відставка Запорожана) співпало з відкриттям у Києві головного офісу Великої Ложі України. За кілька днів до цього "вільні каменярі" ухвалили, що центр ложі його потрібно перемістити з Одеси до столиці.

За неофіційною інформацією Запорожан був зміщений внаслідок того, що вирішив ... просто «зав'язати» з масонством. Однак, ця інформація в пресу, природно не просочилася. Тут варто було б розібратися, якими ж мотивами керувався колишній комсомольський працівник Валерій Запорожан, коли вступав у масонство, навіщо йому все це було потрібно?

В одному з інтерв'ю (на жаль, так і не опублікованому) брат Валерій, зокрема, заявив - у зв'язку з питанням про причини вступу в масонство - що на певному етапі він зрозумів, що крім науки слід займатися ще чимось, що дозволить контактувати з людьми, які можуть допомогти впроваджувати в життя «наявні напрацювання». Він також зазначив, що вступивши в масонство зрозумів, що це даємо великі переваги не тільки йому, його інституту, а й державі. До речі, згідно з інформацією газети "Сегодня", одеський ректор перебуває в дружніх стосунках з відомим професором, братом Крістіаном Бернардо, першим здійснив пересадку серця. Кілька років тому свою поїздку по найбільших медичних центрів світу, присвячену 30-річчю першої операції з пересадки серця, видатний хірург розпочав саме з Одеси. А на врученні ордена Миколи Чудотворця "За примноження добра на Землі" Бернардо, подякувавши за нагороду, назвав Валерія Запорожана, як це прийнято серед масонів, своїм братом. Загалом, висновки про причини вступу вступу Запорожана напрошуються самі собою ...

Цікаво ще й інше. У масонських колах подейкують, що відставка Запорожана пов'язана не тільки з його виходом з рядів братства, а й з розколом українського масонства. Відомо, що переговори між Дистрикт України, ВЛНФ, Англією та ВЛУ (за участі Великої ложі Росії) про об'єднання або регуляризації Великої Ложі України йдуть постійно. Як видно, догляд ді Бернардо і Запорожана, безпосередньо причетних до розколу українського масонства - це один з наслідків згаданих переговорів.

На сьогодні ВЛУ - найчисленніший «уламок» українського братства, в лавах якого багато фінансово заможних людей. Однак, ВЛУ існує як би сама по собі. Для масонського світу єдиною регулярною і заслуговує на увагу структурою є український дистрикт ВНЛФ, на базі якого, найімовірніше, і буде створена незабаром єдина регулярна Велика Національна Ложа України. Питання лише в тому, чи захочуть брати з італійського дітища - Ця подія - саморозпуститися і влитися в ряди нової Великої Ложі.

І ще. Якщо не брати до уваги викладене складно зрозуміти, чому ВЛУ настільки активно популяризує в пресі і на телебаченні інформацію про свою діяльність, в той час як про існування Дистрикту на Україні взагалі мало хто знає. Природно, ВЛУ повинна всіма силами доводити - якщо не закордонним братам, то хоча б української громадськості - що на Україні існує одна Велика Ложа. Керівництву ж Дистрикту це просто ні до чого - проблем з регулярністю у них ніяких, та й (на відміну від ВЛУ) тут не прагнуть до масовості членів братства.

Окрема тема - сучасне українське масонство в еміграції. У Франції по сьогоднішній день існує кілька українських масонських лож, в яких навіть зрідка звучить державна мова. Ось, що розповів про це на форумі ВЛР один з нинішніх членів паризької ложі Vox Ukrainae (Голос України): «Ложа Vox Ukrainae виникла в 1965 році під егідою Grande Loge de France (Великої ложі Франції) під № 17. 17 січня 1966 повним складом ложа перейшла в Grande Loge Nationale Francaise (Велика Національна ложа Франції), № 117 Province de Lutece, де з тих пір працює в ДПШУ (масонська система). Ложа активно взяла участь у відродженні масонства на Україні. Крім того, у Франції існує ложа Вдосконалення 4-14 ». Що стосується складу лож, що за словами члена Vox Ukrainae: «Стариков мало, засновники всі померли в минуле 10-річчя. Членів небагато, приймаємо всіх. Останнім часом спостерігається тенденція до відродження українських традицій - ритуал на державной мове, але масонські праці пишуться по-французьки ».

Є інформація (природно неофіційна), що кілька років тому тодішній голова Адміністрації Президента отримав листа від українських братів. У ньому містилося прохання протидіяти утисків українських масонів, до листа додавався список братів, серед яких було чимало голів місцевих адміністрацій, відомих бізнесменів ...
Джерело: http://www.ua-pravda.com/
Категорія: Важливо
Додав: PravdaUA
Переглядів: 5167
Рейтинг: 0.0/0 |

Теги: масонство
Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук

Календар
«  Грудень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Архів записів

Друзі

Міні-чат
500

Copyright MyCorp © 2024