PravdaUA


П`ятниця, 19 Кві 2024, 05.27.26
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | | Реєстрація | Вхід


Меню сайту

Категорії розділу
Обережно християнство [51]
Богознавство [41]
Минувщина [17]
Різне [30]
Політика [17]
Відео [2450]
Глобалізація, сіонізм та жидівство [13]
Важливо [92]
Патріотизм [56]

Наше опитування
Оцените мой сайт
Всего ответов: 283

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Логін:
Пароль:

Головна » 2011 » Січень » 25 » Міносвіти хоче, щоб кожен школяр вибирав собі мову
Міносвіти хоче, щоб кожен школяр вибирав собі мову
14.16.51
   У зв'язку з переходом на 11-річку Міносвіти розробило нову концепцію мовної освіти в Україні. Поки вона є лише проектом, але вже викликала шквал критики з боку націоналістичної інтелігенції. І не випадково - по суті це перший крок до закріплення права вибору мови навчання. Що об'єктивно призведе до повернення російської мови в сферу освіти.

   Згідно з концепцією, «великий і могутній» виділяється з мов нацменшин як «мова міжнаціонального спілкування» та «міжнародний», закріплюючи за ним неофіційний статус другого в країні. А ключовою для практичного застосування є ось ця фраза: «Вільний вибір мови навчання є найважливішою характеристикою демократичного суспільства та концепції мовної освіти в Україні».

   Саме два останні постулату опинилися в епіцентрі критики. Так, у листі, підписаному трьома керівниками Києво-Могилянської академії на чолі з її почесним президентом В'ячеславом Брюховецьким, а також одним філологом і одним послом, піддається сумніву міжнародний статус російської мови. А координаційну раду щодо захисту української мови при Меморіалі Стуса у своєму аналізі, який розмістив у своєму інтернет-блозі нардеп-нунсівець Олесь Доній, вважає, що визначення російської як мови міжнаціонального спілкування не відповідає Конституції.

   Складніше сперечатися з вільним вибором мови навчання. Тому вже названий координаційна рада пропонує уточнити процес реалізації так, щоб вільно можна було вибирати тільки українську мову навчання, а навчання на іншій мові можна було досягти тільки за допомогою «активних дій із захисту своїх мовно-освітніх потреб».

   Нарешті, рада пропонує закріпити в мовній концепції «принцип позитивної дискримінації на користь української мови» для подолання наслідків «лінгвоциду», який, на їхню думку, проводився в Російській імперії та СРСР.

   «Потрібно виходити з сьогоднішніх реалій: значна частина громадян не знає українську мову, - пояснює нардеп-нунсівець Олесь Доній. - Цю ситуацію можна або законсервувати, як пропонує Табачник, або стати на шлях Ізраїлю, де ввели обов'язкове навчання на івриті - мові, якою не користувалися тисячу років. Концепція Табачника зажене українську мову в гетто, коли український буде мовою села і фольклору, в той час як міста залишаться російськомовними ».

  «Ми хочемо закріпити в концепції за кожною людиною, в тому числі і маленьким, його права людини, - говорить, в свою чергу, міністр освіти Дмитро Табачник. - Концепція закріплює обов'язковість вивчення державної мови і підсумкової перевірки знань по ньому і при цьому реалізує основні європейські цінності щодо захисту прав кожного громадянина ».

  За словами міністра, концепція, розроблена робочою групою педагогів вузів і шкіл, ляже в основу нового держстандарту освіти, який прийме Кабмін. Це дозволить незабаром перейти на практиці до вільного вибору мови навчання батьками учнів та студентами.

                         Все замикається на ЗАКОНІ ПРО МОВИ

   Формально право вибору мови навчання є і зараз. Але реалізувати можливість навчатися не держмовою можна лише (що й пропонують закріпити націоналісти) «за допомогою активних дій» - зібравши не менше 15 підписів батьків дітей, які навчатимуться в одній школі. Як пояснили «Сегодня» в комітеті з освіти Верховної Ради, реальне право вибору буде лише в тому випадку, якщо в закони про освіту і середню освіту впишуть норму, згідно з якою батьки кожної дитини, вперше йде до школи, або студент, що надійшов до вузу, в обов'язковому порядку пишуть заяву про те, якою мовою хочуть навчати дитину або вчитися. Однак джерело у фракції Партії Регіонів сказав нам, що на даний момент такого проекту немає: «Ми все ще сподіваємося на ухвалення базового закону про мови, який вирішив би більшість проблем. Але з Банкової, як і раніше немає відмашки ».

За матеріалами "Сегодня"
Джерело: http://blackbook.com.ua/news/details/1183
Категорія: Різне
Додав: PravdaUA
Переглядів: 827
Рейтинг: 0.0/0 |

Теги: мова, закон, тобачник, Школа
Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук

Календар
«  Січень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Архів записів

Друзі

Міні-чат
500

Copyright MyCorp © 2024