PravdaUA


Четвер, 25 Кві 2024, 19.17.26
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | | Реєстрація | Вхід


Меню сайту

Категорії розділу
Обережно християнство [51]
Богознавство [41]
Минувщина [17]
Різне [30]
Політика [17]
Відео [2450]
Глобалізація, сіонізм та жидівство [13]
Важливо [92]
Патріотизм [56]

Наше опитування
Оцените мой сайт
Всего ответов: 283

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Логін:
Пароль:

Головна » 2009 » Грудень » 7 » Якщо «органи» стукають в двері
Якщо «органи» стукають в двері
10.10.08

Ніхто не застрахований від візиту співробітника міліції до нього «в гості». Як поводитися в ситуації, коли "органи" прийшли, щоб вас опитати, поговорити з вами і т.д. (себто, здійснити дії, які не входять у процесуальні рамки, наприклад, не обшук)?

Ситуація із приходом міліції інколи має зовсім небажані наслідки – можуть винести із квартири все коштовне, або підкинути компромат:наркотики зброю, вибухівку та ін.

З огляду на вищезазначене, та на загальну порочність правоохоронної системи, порада №1: Спілкування бажано вести через зачинені двері, а ще краще, не вести взагалі. Пам’ятайте також, що міліція не має права турбувати вас у вашому помешкання вночі – після 22-ї години.

Що робити, якщо ви все-таки відкрили двері?

Насамперед:

1) вимагайте, щоб візитери пред'явили посвідчення особи;

2) запишіть номери посвідчень, прізвища й посади осіб, які їх що пред'явили.

Дозволити вам це зробити - їхній обов'язок, закріплений у ст. 5 Закону України "Про міліцію". Тільки після цього можете поцікавитися, що привело їх у ваш будинок і продовжувати з ними бесіду.

При цьому майте на увазі, Ви можете не впускати їх у квартиру.

Якщо ж працівники міліції спробують увійти без вашого дозволу, нагадаєте їм статтю 30 Конституції України про недоторканність житла й положення статті 11 п. 15 Закону України "Про міліцію", де сказано, що безперешкодний вхід у житло громадян допускається тільки "...у випадку переслідування злочинця або припинення злочину, що загрожує життю жителів, а також у випадку стихійного лиха".

Визначившись із тим, впускати або не впускати міліціонерів у будинок, можете продовжити спілкування. Або знову ж таки припинити – це ваше право, і примусити вас до іншого ніхто не має права.

Можете відповідати на їхні питання. Але знайте, що відповідаєте на них тільки з власної волі (ст. 8 п. 1 Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність") і кримінальної відповідальності за дачу неправдивих свідчень у цьому випадку ви НЕ НЕСЕТЕ.

"Оперативним підрозділам... надається право опитувати громадян з їхньої згоди..." (ст. 8 п. 1 Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність")

ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ

Відповідальність за дачу свідомо неправдивих свідчень і відмову від дачі показань наступає для свідка тільки у випадку проведення офіційної слідчої дії – допиту з письмовою фіксацією відповідей.

І найголовніше. Якщо працівники міліції почнуть на вас тиснути, загрожуючи якимись небажаними наслідками для вас і ваших близьких у випадку відмови від співробітництва, можете просто послати їх, або сказати, що складете скаргу районному прокуророві.

Підстави для цього:

ст. 110 Кримінально-процесуального кодексу,

ст. 12 Закону України "Про прокуратуру".

Строк розгляду скарги - не більше 10 днів.

Можна згадати також про кримінальну відповідальність за зловживання владою або посадовим статусом або за перевищенням влади або посадових повноважень.

І ще одна порада.

Добре, якщо спілкування з «органами» відбувається при свідках, які зможуть пізніше підтвердити зміст розмови.

Для цього подзвоніть у двері сусідам, попросіть їх бути присутніми при вашій розмові.
Джерело: http://www.bratstvo.info
Категорія: Різне
Додав: PravdaUA
Переглядів: 1018
Рейтинг: 4.0/1 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук

Календар
«  Грудень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Архів записів

Друзі

Міні-чат
500

Copyright MyCorp © 2024