PravdaUA


Четвер, 25 Кві 2024, 11.50.06
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | | Реєстрація | Вхід


Меню сайту

Категорії розділу
Обережно християнство [51]
Богознавство [41]
Минувщина [17]
Різне [30]
Політика [17]
Відео [2450]
Глобалізація, сіонізм та жидівство [13]
Важливо [92]
Патріотизм [56]

Наше опитування
Оцените мой сайт
Всего ответов: 283

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Логін:
Пароль:

Головна » 2009 » Листопад » 14 » Як в Україні «Майн Кампф» забороняли
Як в Україні «Майн Кампф» забороняли
21.23.20
Управління у справах преси та інформації Житомирської облдержадміністрації попросило«Моя боротьба» 2003 року харківського видавництва «Світовід».

Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі на засіданні 29 жовтня вирішила, що книга Адольфа Гітлера «Майн кампф» не відповідає вимогам законодавства у сфері захисту суспільної моралі, оскільки містить інформацію, яка пропагує ідеологію фашизму (нацизму, расизму), розпалює національну і релігійну ворожнечу, принижує і ображає єврейську націю та інші нації.
моральну комісію розглянути і заборонити 704-сторінкове російськомовне видання


Обговорення книги спричинило дискусію на засіданні моральної комісії.


Василь Костицький, голова комісії, розповів, що спроби видати «Майн кампф» у різних країнах Європи наразилися на протести. «У Польщі видавництво з Вроцлава під тиском прокуратури було змушене знищити весь наклад, уникнувши таким чином штрафу і суду», - навів він приклад.

Член комісії Петро Кононенко зазначив, що книга має бути в Україні, але в спеціальному фонді для науковців, а не для широкої громадськості. Тимчасом інші члени комісії Геннадій Книшов та Володимир Кметик наполягали, що книгу слід засудити: перший наголошував, що ідеї Гітлера можуть перейняти молоді люди, другий назвав твір Гітлера «енциклопедією ксенофобії та людиноненависництва».


Запрошений на засідання НЕК директор Книжкової палати ім. Івана Федорова Микола Сенченко став на захист видання. Він повідомив, що в Книжковій палаті зберігається понад 20 тисяч книг, заборонених у радянські часи, які нині цікавлять багатьох фахівців. «Ми починаємо погану традицію, забороняючи книгу. Забороните - і невже ви думаєте, що вони не з'являться на Петрівці? Зараз там є два видання "Майн кампфу" - "Світовиду" та контрафактне іншого видавництва. Обидва вони користуються попитом. Не слід забороняти книги в суспільстві, бо ми прийдемо до того, що почалося в 1922 році», - закликав він.

«Я просто шокований тим, що почув. Пропоную це не брати до уваги - це якась окрема думка», - відреагував Володимир Кметик на слова пана Сенченка.«Це те саме, що ми говоримо: дітям пити не можна, а ви пропонуєте: ні, поставте перед ними пиво і горілку», - знайшов порівняння словам директора Книжкової палати член комісії Олександр Злотник.


Данило Яневський підтримав Миколу Сенченка: «Ця книга є ксенофобською, людиноненависницькою, з одного боку. З іншого боку, Адольф Гітлер жодним судом не був визнаний злочинцем. Ця книга вільно розповсюджується в усьому світі. Давайте заборонимо Хайма Вейцмана, який сказав, що євреї Східної Європи - це пил під його ногами. Давайте заборонимо Володимира Винниченка, який закликав до фізичного винищення євреїв, поляків, росіян, усіх людей з вищою освітою. Ми можемо сказати, що ця книга є ксенофобською, що такі книги мають бути в місцях з обмеженим доступом, але ми пошиємося в дурні, забороняючи Адольфа Гітлера».

Василь Костицький нагадав, що авторські права на «Майн кампф» належать владі землі Баварія і, наскільки йому відомо, не були надані видавництву «Світовид».

Після обговорення члени НЕК проголосували визнати, що книга Гітлера не відповідає вимогам законодавства у сфері захисту суспільної моралі. Комісія повідомить про свій висновок заявника (житомирське управління преси та інформації), видавництву «Світовид» укаже на неприпустимість друку подібних книг, а голова комісії детальніше вивчить питання, пов'язане з авторськими правами на «Майн кампф».

Але, як з’ясувала газета «Сегодня», поки в країні нічого не змінилося.

Продавці в книжкових магазинах столиці та на ринку в один голос говорять, що їм ніхто не забороняв продавати творіння головного фашиста. «Як бачите, спокійно стоїть на полиці. Ціна 50 грн. Але якщо її заборонили, то ми приберемо», - говорить продавець Людмила в магазині на вулиці Мазепи в Києві. На Петрівці кореспондент газети знайшов «Майн кампф» на двох розкладках. Фашизм тут продають по 35 і 40 гривень. «Ого, якщо її забороняють, то продавати не буду. Беруть її нечасто: у місяць 2-5 штук», - говорять продавці.


Окрім «Майн кампф», Національна експертна комісія України з питань захисту громадської моралі визнала, що українському законодавству не відповідає книга Володимира Істархова «Удар русских богов». У ній комісія виявила прилюдні вислови, направлені на розпалювання ненависті і ворожнечі відносно євреїв як нації, іудеїв і християн, як представників світових релігій, а також інформацію, яка принижує і ображає єврейську націю за національною ознакою, пропагує неповагу до національних і релігійних святинь. Про прийняте по книзі Істархова рішення Нацкомісія з питань захисту моралі має намір проінформувати Службу безпеки України.

Також незаконними визнали серію статей певного Віктора Пироженка з назвами, які говорять самі за себе - «Нова українська історія як операція зі «зміни свідомості», «Історія і політика як знаряддя фашизації України», «Криза режиму галіційської етнічної диктатури», «Український ультранаціоналізм: ідеологія та ударні загони» та ін. у такому ж дусі. Натомість книги Кріса Манна «СС - Тотенкопф: Історія дивізії СС «Мертва голова» 1940 - 1945» та «Нагороди, емблеми та знаки розрізнення Третього Рейху» під редакцією Бішопа та Уорнера визнали «чистими».


Поет, публіцист, перекладач Андрій Бондар:

«Цього разу 29 жовтня «Костицький і друзі» взяли на себе функції Нюрнберзького трибуналу, видавши рекомендацію харківському видавництву «Світовид» не оприлюднювати книгу Адольфа Гітлера «Моя боротьба» («Mein Kampf»)... Кому тексти Гітлера були потрібні дотепер, той уже давно ознайомився з ними. Та й сьогодні кожен охочий може прочитати їх в Інтернеті – як не в оригіналі, то в російському перекладі. Вже навіть тому заборона ця – цілком порожній звук, стрясання повітря заради імітації діяльності. До того ж, рекомендація заборонити книгу будь-яку, навіть якщо це популярний довідник, у якому подається інструкція, як уміло й вигідно продати душу дияволу, – це метод із арсеналу тоталітарних режимів. Вже не кажучи про те, що кожна заборона викликає бажання допастися до цієї книги і будь-що прочитати. Тому Гітлер із пекла мав би бути «Костицькому і компанії» вдячний за вмілий піар і ненавмисне воскресіння з мертвих».
Джерело: http://tonkigrani.blogspot.com/
Категорія: Важливо
Додав: PravdaUA
Переглядів: 1185
Рейтинг: 5.0/1 |

Теги: ксенофобія, Книги, Удар Русских Богов
Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук

Календар
«  Листопад 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Архів записів

Друзі

Міні-чат
500

Copyright MyCorp © 2024